Pedro Calderon de la Barca: Az élet álom. Színmű három felvonásban. Fordította Győry Vilmos. Pest, 1870, Kisfaludy Társaság (Athenaeum ny.). 160 p. Eredeti kiadói, kissé sérült papírkötésben, Szép állapotú, felvágatlan példány, első magyar nyelvű kiadás.
Török Sándor Kököjszi és Bobojsza újabb kalandozásai. Egészen kicsi Gyerekeknek és egészen nagy Felnőtteknek elmondja --. (Bp.), (1948). Révai. 96+(4) p. A szövegközti rajzok és fedőlap rajza Máday Gréte munkája. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben.
J. R. Kipling: Maugli kalandjai az őserdőben. Ford.: Benedek Marcell. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., é.n., Hungária. 212 p., Kiadói kopottas félvászonkötésben.
Beniczky Péter: Magyar rithmusok, Mellyeket írt Nemzetes --, Szentelt Vitéz. Első Része szép Isteni ditséreteket, és Poenitentzia tartásra indító Énekeket foglál magában. Második, Közönséges Magyar példa beszédeket szép oktatással: Most újobban és tisztábban kibotsátatott. Posonyban, 1771. Landerer János Mihály ny. (4)+299p. II. kiadás. Címlap pótolt az 1. kiadás címlapjával, Későbbi, igényes félv...
C. Schütz: Théatre francais. II-IV. série. 36 livraison. Bielefeld, 1842-43, Velhagen & Klasing. Korabeli kopottas, aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban. / In a bit threadbare linen binding, in good condition though.