Hettner Alfréd: A leíró földrajz alapvonalai. Ford. Littke Aurél. II. kötet. Tengerentúli földrészek. 195 szövegközi térképecskével és diagrammal 462 p. Bp., 1926, K.M. Egyetemi Ny. Kiadói, kék félvászonkötésben, jó állapotban. A gerinc enyhén sérült.
Az élet csodái I-III. H. G. Wells, Julian Huxley és George Philip Wells nagy biológiája. Ford. Lambrecht Kálmán. Bp., é. n. Pantheon. 1050 p. 15 t. (összesen). Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói, egységes, aranyozott gerincű és táblájú egészvászon-kötésben. Két kötet gerincén hosszanti sérülés.
Schütz, I. B.: Allgemeine Erdkunde für denkende und gebildte Leser, oder Beschreibung aller Länder der fünf Welttheile. 9. köt. Bécs, 1808, Verlag bei Anton Bell. 2 db metszettel és 1 db térképpel. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
The soils and soil associations of Israel. By J. Dan, D.H. Yaalon, H. Koyumdjisky and Z. Raz. Jerusalem, 1962, Ministry of Agriculture - Hebrew University. 25 p. Kiadói papírkötésben, gerincén vászoncsíkkal megerősítve, térképmelléklettel.
Pettenkoffer Sándor: Szőlőművelés. A szöveg közé nyomott 224 ábrával. Budapest, 1930, "Pátria" Irodalmi Vállalat. Kiadói papír kötésben szakadozott fedőborítóval.
MIhalovits Jenő-Gaszner Kálmán: A gyógyszerészi gyakorlat kézikönyve. Az ifjabb gyógyszerész nemzedék számára. I. kötet. Vénykészítéstan. Debrecen, 1896, Csokonai Nyoma és Kiadó Részvénytársaság. Kiadói foltos, molyrágta félvászon kötés, egyébként jó állapotban.