Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott egyébként jó állapotban.
Rhé Gyula: Ős- és ókori nyomok Veszprém körül.
Bp. 1905. Hornyánszky. 29 l. 1 t. (színes, kettős). Hozzá:
Makay Béla: A Balaton a történeti korban. (Forrástanulmány). Bp. 1913. M. Földrajzi Társ. Balaton-Biz. ´[2] + 254 + [1] p. + 2 térkép
Fűzés elválva, papírborítóval, lapok széle foltos.
A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Harmadik kötetből
Ágai Adolf (Porzó): Utazás Pestről-Budapestre 1843-1907. Rajzok és emlékek a magyar főváros utolsó 65 esztendejéből.
A szerző saját kézzel írt ajánlásával Vázsonyi Vilmos (1868-1926) politikusnak.
Budapest, 1908. Pallas ny. 446, [1] p. ill. 32 t. Félvászon kötésben.
Kollbach, Karl: Der Südpol. Mit 23 Abbildungen. Bielefeld und Leipzig, Verlag von Velhangen&Clasing. Kiadói papírkötés, jó állapotban / paperback, good condition
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Bp., é. n., Franklin. Kiadói díszes egészvászon sorozatkötésben. A kötés alja elszíneződött, belül kissé dohos, de ezen kívül jó állapotú.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Bp., é. n., Lampel R. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. A vászon szélei enyhén elszíneződtek. A porté egy kis helyen elszakadt, egy melléklet javított.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Ford. Szirmay Józsefné. Bp., é.n., Dante. 202 p., 18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, néhány helyütt erősen foxing-foltos.
Rittlinger, Herbert: Kajakosok - előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánba. Bp., [1936], Franklin Társulat (Világjárók. Utazások és kalandok). Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
Budapest képes lexicona. Kézikönyv Budapest összes tudnivalóiról. Szerk.: Hell Lajos. 1. köt. Bp., 1939, Viktória Nyomda. Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Thirring Gusztáv dr.: Budapest részletes kalauza. Budapest, 1926, A Turistaság és Alpinizmus kiadása. Kiadói papír kötésben, elvált fedőborítóval, térkép melléklettel