Arany János összes munkái. III. kötet. Elbeszélő költemények. Bp., 1884. Ráth Mór. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel. A gerinc felső részén kisebb sérülés, a címlapon tulajdonosi bélyegző, az első előzéklap hiányzik, a hátsó tábla enyhén foltos. A tábla kifejezetten szép állapotú.
Eötvös József összes regényei. A karthausi I-II. A falu jegyzője I-II. Magyarország 1514-ben I-II. A nővérek I-II.Voinovich Géza előszavával. Budapest, 1937, Révai. 328+535+536+326 p. Egybekötve, Kissé kopottas, foltos, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben.
Szabó Lőrinc: Örök barátaink. Kisebb lírai versfordítások második gyüjteménye. Bp.. 1948. Egyetemi Ny. 287 p. Kopottas kiadói félvászonkötésben, könyvtári pecséttel.
Gróf Benyovszky Móricz életrajza. Képekkel, térképekkel, autographokkal. Életrajz. Írta Jókai Mór. I-II. kötet. Bp., 1888. Ráth Mór. Kiadói, gerincén sérült, felhasadt egészvászon-kötésben, jó állapotban. A kötet a teljes mű I. ill. IV. része. A II-III. rész az emlékiratokat tartalmazza.
Emerico Várady: La letteratura Italiana e la sua influenza in Ungheria. Vol. 1. Roma, 1934, Istituto per l Europa Orientale. 497 p. Kiadói papírkötésben, néhol ceruzás aláhúzásokkal.