Dr. Jávorka Sándor: A magyar flóra kis határozója. A rajzokat készítette Csapody Vera. 1002 növény kicsinyített rajzával. Második, bőv. kiadás. Bp., 1937, Studium. Kiadói papírkötésben.
Charles Darwin: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben. Ford. Mikes Lajos. Természettudományi Könyvtár. I. kötet. Bp. 1911. Athenaeum. 283 p. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincén kisebb sérüléssel.
Carl Munde: Hydrotherapie oder die Kunst, die Krankheiten des menschlichen Körpers durch Wasser, Luft, Bewegung und Diät zu heilen und durch eine naturgemäße Lebensweise zu verhüten. Ein Handbuch für Nichtärzte. Leipzig, 1853, Qrnoldische Buchhandlung. Korabeli dekoratív, aranyozott egész-vászonkötésben, márványozott lapszélekkel. Jó állapotban.
Dr. Hynek. Krisztus kínhalála - A modern orvosi tudomány világánál. Bp., 1937, Korda Rt. 117 p. + 7t. Korabeli egészvászon-kötésben,az eredeti borító felragasztva.
A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata 1939. A-B sorozat. Bp., é. n., Pátria. A két kötet egybekötve. Számos érdekes írással. Félvászon kötésben.
Heller György- Rosta László - Vasúti fékberendezések I. - Mozdonyszolgálati dolgozók részére. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 446 p. Kiadói félvászonkötésben.
Scheriber, Guido: Lehrbuch der darstellenden Geometrie nach Monges 'Geometrie descriptive' vollständig bearbeitet. Erste Lieferung. Karlsruhe und Freyburg, 1828. Herderschen Kunst- und Buchhandlung. 210p. 33 kőnyomatos táblával és egy címképpel. KIadói papírkötésben, gerince sérült, foltos. / With 33 lithographic tables and a table of Monge, stained, in original paper binding, with damaged spine.