Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. I-II. köt. 60 képpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. Kiadói kopottas, laza, aranyozott egészvászon-kötésben, mindkét kötetben bevarrt könyvjelző.
Szontagh Miklós: Tátrakalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. Bp., é. n., Singer és Wolfner (Singer-Wolfner Kalauz-könyvei). A háromból egy térképmelléklettel. Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János. 1. köt. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus. Schermann Szilárd (1895-1977) biológus, turisztikai szakíró, a Magyar Kárpátegyesület elnökének ex librisével és fiatalkori tulajdonosi bejegyzésével. Vászonkötésben, gerincén kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Szontagh, Nikolaus: Tátraführer. Wegeweiser in die Hohe Tátra und in die Bäder der Tátragegend. Budapest, 1896, Singer & Wolfner (Singer-Wolfner's Reisehandbücher). A háromból egy térképmelléklettel. Kissé megviselt vászonkötésben.
Felső Olaszország. Szerk.: Németh Andor. Bp., 1929, Lloydkönyvek Kiadóvállalata (Lloyd útikönyvek). Számos térképmelléklettel. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Szontagh, Nikolaus: Tátra Führer. Wegeweiser in die Hohe Tátra und in die Bäder der Tátragegend. Bp., 1904, Singer és Wolfner (Singer-Wolfner's Reisehandbücher). A négyből két térképmelléklettel. Kissé kopott díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Hohe Tatra mit den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkarpathen. Berlin, 1931, Grieben Verlag (Grieben Reiseführer 47). Számos térképmelléklettel. Papírkötésben, gerincén apró sérüléssel, jó állapotban.
Dr. Berecz Sándor: A képzőművészetek története Gyomán, én. Kner Izidor. 199 l. 70 szövegközti metszett képpel és ábrával. Kiadói, préselt, egészvászon (Kner) kötésben. Jó állapotban