Dr. Fényes Samu: Az Áchim-per, Felebbezés a közönséghez. Tevan Adolf Könyv és Műnyomdája, Békéscsaba, papírkötés, 66 oldal.
Állapot: Megviselt. A borítója leszakadt a könyvtestről. Az elülső és a hátsó borítót összeragasztották.
Szentírás. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Harmadik kötet. Az utolsó próféták. Budapest, 1903, Az Izr Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XVIII. Korabeli egészvászon-kötésben.
Szentírás. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Második kötet. Az első próféták. Budapest, 1900, Az Izr Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XII. Korabeli egészvászon-kötésben.
Palesztina-szótár. Palesztina legújabb térképével. Szerkesztette: Gellért Endre és Zsoldos Jenő. Bp., (1948).
Új Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner). 123+(1) p. + 1 térkép (kihajtható). (Országos Izr. Tanítóegyesület Kiadványai 4.) Fűzve, kiadói papírborítóban.
Vihar Béla: Szovjet-jiddis költészet. Cserépfalvi nyomda.
Budapest, (1947). A költeményeket Gáspár Endre, Kardos László, Komlós Aladár, Radó György és Vihar Béla fordították.
Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Ros-hasono ünnep első napjára. Magyar fordítással ellátta Schön József. Első kötet. Schlesinger Jos könyvkereskedése. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél részben levált, kopottas állapotban.
3 db héber imádságos könyv-Mákzor imádságos könyv az év minden ünnepnapjára I., II. és VII. kötet. Magyarra fordította Schön József. Bécs, Budapest, cca 1902. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Pészáchi hágádá: az őrködés éjszakája. Új magyar fordítás útmutatóval és kommentárokkal. Főszerk.: Oberlander Baruch. Bp., 1999, Magyar Könyvklub - Chábád Lubavics Zsidó Nevelési és Oktatási Egyesület. Kétnyelvű kiadvány. Oberlander Baruch (1965- ) orthodox haszid rabbi Vadas Verának, az Aviv Travel igazgatójának szóló magyar és héber nyelvű dedikációjával. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.