Books: Science and technology

Number of items: 133

Geszti Lajos, Horváth Károly, Karl János, Méhes Gyula, Szilády Zoltán, Varga Sándor, Zalányi Béla: A biológia magyar úttörői. Bp. Athenaeum. 236 p. Természethistória I. Korabeli félvászonkötésben
13589.

1 800 HUF
4,77
5,14
13590.

1 000 HUF
2,65
2,86
13591.

1 000 HUF
2,65
2,86
J. D. Ratcliff: Csodák a tudomány műhelyeiben. Bp., 1943, Nova. 253 p. Kiadói félvászonkötésben.
13592.

1 000 HUF
2,65
2,86
13593.

1 200 HUF
3,18
3,43
Brehm, Alfred Az állatok világa 1-10. kötet ~ ~ Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohant Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. 1 - 3 köt.: Emlősök 4 - 6 köt.: Madarak 7. köt.: Csúszómászók és kétéltűek 8. köt.: Halak 9. köt.: Rovarok, százlábúak, pókok 10. köt.: Alsórendű gerinctelen állatok.ű Bp. 1901 - 1907. Légrády. 10 kötet. A tíz kötetben 1800 szövegközti képpel, 80 fekete-fehér és 100 színes (kromolitográfia) táblával. Budapest, 1901-1907. Légrády A tíz kötet egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Fedőlap kissé kopott, ahogyan némely kötet sarka is.
13594.

60 000 HUF
159,15
171,43
De Kruif: Bacillus vadászok, Ford.: Detre László. Bev.: Entz Béla. Magyar vonatkozásokkal kiegészitette: Győry Tibor, Bálint Nagy István. Bp., 1933, Gutenberg, Egészvászon kötésben
13595.

2 000 HUF
5,31
5,71
Tóth Dezső: A Hevesnagykunsági Református egyházmegye múltja. I-II. Debrecen, 1941, A Hevesnagykunsági Református egyházmegye. Kiadói papír kötésben
13596.

3 000 HUF
7,96
8,57
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., Bíró Miklós Nyomdai Műintézet Rt. Kiadói papírkötés, képekkel és ábrákkal illusztrált, papír védőborítóval, kissé kopott állapotban.
13597.

2 400 HUF
6,37
6,86
13598.

100 HUF
0,27
0,29
13599.

100 HUF
0,27
0,29
dr. Székely István: Ösztön és ész. Az állat és ember összehasonlító psychologiája I-II. Nagyvárad, 1897, Szent-László Nyomda. Korabeli kopottas, kissé foltos félvászonkötésben, az eredeti papírborítók felragasztva.
13601.

4 000 HUF
10,61
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF