Dr. Tragor Ignác: Vác, ismertető kalauz. 30 képpel, 1 db kihajtható térképmelléklettel. Vác, 1903, Mayer Sándor nyomása. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadozott, egyébként jó állapotban.
Bodoki Fodor Zoltán, Bodoki Fodor Zsigmond: Mezőtúr város története a honfoglalástól a felszabadulásig. 1. köt. Mezőtúr, 1978, Papírkötésben, jó állapotban.
Vegyes utazási könyv tétel: Semmering és környéke, Salzkammergut, Schweiz (Baedeker, Meyer's Reisebücher), Dachstein, Les Alpes, összesen 10 db, példányonként változó, nagyrészt kissé megviselt állapotban, az egyik könyv kis hiánnyal.
Schweiz: Westschweiz und das Berner Oberland. München, 1964, Grieben-Verlag (Grieben-Reiseführer 258.). Térképmelléklettel. Papírkötésben, jó állapotban.
Scott, Robert F.: Angolok a Déli Sarkvidéken. Bp., 1911, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 12.). Térképmelléklettel. Gazdagon aranyozott, festett vászonkötésben, az elülső borítón és a gerincén törésnyomokkal, a hátsó borító foltos.
Vámbéry Ármin: Küzdelmeim. Bp., 1905, Franklin. 1 t. (a szerző arcképe) VII, 516 l. 1 sztl. lev. 6 t. (képanyag) 5 műmell. (hasonmás, ebből 2 kihajtható). Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. A hátsó előzéklapon javítás nyoma.