300 000 HUF
gróf Széchenyi István: Lovakrul. Pesten, 1828. Petrózai Trattner. (8)+IV+(1)+6-245+(1)p. ElsÅ‘ kiadás! Széchenyi elsÅ‘ nyomtatásban megjelent műve! Ebben foglalja össze a lótenyésztés szÃnvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit. KésÅ‘bbi, igényesen elkészÃtett, aranyozott egészvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel.