Menandros: Ítéletkérők. Magyarul és görögül. Fordította Devecseri Gábor. (Görög és latin írók 15.) Bp., 1971, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötésben, borítóval. Kétnyelvű kiadvány.
dr. Meissner Károly: Latin phraseologia. Iskolai használatra. A 6. német kiadás után átdolgozta Burián János. Bp., Franklin, 1891. Korabeli egész-vászonkötésben, az eredeti papírborító felragasztva. Néhány lap alján kisebb tintafolt.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1-2. sorozat. Bp. - [Gyoma], 1982, Magvető - [Kner]. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Hiánytalan sorozat. Papírkötésben, papír védőborítóval (az egyik sérült), egyébként jó állapotban.
Nyírő József 4 kötete, ebből 3 halinakötésben. Bp., 1935-41, Révai. A Mádéfalvi veszedelem, a Kopjafák, ill. A sibói bölény c. kötetek kopottas-foltos halinakötésben, a Jézusfaragó ember c. kötet kissé sérült félvászonkötésben.
Remekírók Képes Könyvtára sorozat 2 kötete: Shakspere remekei II., valamint Vergilius Aeneise (46.). Budapest, é.n., Lampel. Gazdagon aranyozott, díszes kiadói dombornyomott vászonkötésben. Kissé kopottas állapotban, az egyik kötet gerince enyhén sérült.