Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, a gerinc kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben.
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította Gáspár.Miklós. Bp., é.n., Franklin. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Bp., é. n., Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit laza, kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. Kiadói, kissé foltos egészvászon sorozatkötésben
Sten Bergman: A viharok hazájában.Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Kiadói kifakult egészvászon sorozatkötésben.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Bp., 1926, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kopottas kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. 37 képpel és 1 térképpel. Bp., é.n., Franklin. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben.