Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, a gerinc alul hosszanti irányban 5-6 centiméternyire felszakadt.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Bp., é. n., Lampel Róbert (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Erősen kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
3 db utazással kapcsolatos könyv-Forbáth László: A megújhodott Mongólia. Bp., Franklin-Társulat. Kiadóo egészvászon kötés, műanyag fóliában, jó állapotban. Dr. Cholnoky Jenő: Utazásom Amerikában Teleki Pál gróffal. Bp., Vajda-Wichmann. Félvászon kötés, kissé kopott állapotban. Montell, Gösta: Mongol pusztákon keresztül. Sven Hedin előszavával. Bp., Athenaeum. egészvászon kötés, kopottas állapotban...
Erland Nordenskiöld: Az indiánok között. Képekkel és térképpel. Budapest, é.n., , Világirodalom-Kiadás. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé laza gerinccel
Edmund Candler: Tibet leleplezése. Képekkel és térképpel. Budapest, é.n., , Világirodalom-Kiadás. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé javított gerinccel
Erland Nordenskiöld: Indiánok és fehérek. (Vándorlások Bolíviában). Képekkel és térképpel. Budapest, 1911, Világirodalom-Kiadás. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé laza gerinccel