Temesváry Ferenc: Pisztolyok. A Magyar nemzeti Múzeum tűzifegyver-gyűjteménye. I. Budapest, 1988, Akadémiai Kiadó. Sok fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötésben fedő borítóval.
Id. Issekutz Béla (szerk.): Gyógyszertan és gyógyítás 1-3. 1. köt. (Bupest., 1959, Medicina, hatodik, teljesen átdolg. kiadás); 2. köt. (Budapest, 1959, Medicina Könyvkiadó, második, átdolgozott kiadás); 3. köt. (Budapest., 1960, Medicina, második, bővített átdolgozott kiadás). Kissé kopott vászonkötésben, 904+872+928 p.
Dr. Okolicsányi-Kuthy Dezső: A gümőkor. A nagy nép-betegség természetének, jelentőségének és az ellene való védekezés módjainak részletes népszerű ösmertetése. A Társadalmi Múzeum kiadványai 3. 392 fekete-fehér fotóval illusztrálva. Budapest, 1908, Korvin Testvérek Könyvnyomdája. Kiadói egészvászon borítóban, 366 p. A borítója kopott, foltos. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A kötés...
Czógler Alajos: A fizika története életrajzokban I-II. Budapest, 1882, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötésben, 590+592 p. A gerince néhol kopottas, de alapvetően jó állapotban.
Jalsoviczky Lajos: Gázmótorok. Második jav. és bőv. kiadás. Bp., 1928, Athenaeum. 380 p. 220 szövegközti és egész oldalas ábrával. Korabeli félvászonkötésben, az eredeti címlap felragasztva.
Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.