Az Zenth Paal leueley magyar nyeluen. Epistolae Pauli lingva Hvngarica donatae. 1884, Franklin Társulat. A 16. századi eredeti kiadás betűhív újrakiadása. Iniciálékkal és metszetettekkel gazdagon illusztrálva. Újrakötve, közepes állapotban.
Hóman Bálint (szerk.) : A magyar történetírás új útjai. Budapest, 1931, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, 463 p. A borítója picit sérült. Volt könyvtári példány! Ezt leszámítva kiváló állapotban!
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben I-III. (reprint) Budapest, 1987, Európa Könyvkiadó. Véber Károly-Rózsa György: Magyarország és Erdély eredeti képekben kísérőfüzettel.Aranyozott, festett egészbőr kötésben, 292+427+135+19 p.. Kiadói téká nélkül! Szép állapotban! A kísérőfüzet foltos!
Lukinich Imre (szerk.): Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Budapest, 1943, Franklin-Társulat. Kiadói félbőrkötésben, 574+522 p. A kiadói borítója és a gerince sérült, foltos, viseltes. A II. kötetről leszakadt a borító gerince, de a könyvtest egyben van. A második könyv címoldala szakadt.
Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János. Budapest., 1900, Herzig Miksa. Révai és Salamon Könyvnyomdája. 1 t.(díszcímlap)+VIII+299 p.+50 t. (heliogravűr), a táblák előtt feliratos hártyapapírral. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jenő, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, ...
A Magyar Társadalom Lexikonja. Budapest, 1930, Magyar Társadalom Lexikonja Kiadóvállalat. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötés, 640+82 p. A gerince picit sérült, de ezt leszámítva jó állapotban van. Első kiadás!
Vörös Győző: Taposiris Magna 1998-2004. Alexandriai magyar ásatások. Budapest , 2004, Egyiptomi Magyar Ásatások Baráti Köre. Kiadói keménypapír kötés, 223 p. Számos fotóval. Jó állapotban.
Esztergom szabad királyi város címeres kiváltságlevele - 1725. Facsimile kiadvány. Szerk. Dr. Csáky Imre. Bp., 2007, Híd Marketing Kft., 56 p. Kiadói aranyozott velúrkötésben. Számozott!
Győr szabad királyi város címereslevele - 1844. Facsimile kiadvány. Szerk. Dr. Csáky Imre. Bp., 2007, Híd Marketing Kft., 40 p. Kiadói aranyozott velúrkötésben. Számozott!
Preisich Gábor: Budapest városépítésének története Buda visszavételétől a Tanácsköztársaságig I-II. Bp., 1960 Műszaki. Első kiadás! Kiadói egészvászon-kötésben.
Dr. Fáy Elek: A magyarok őshona. Legrégibb nyomok. Budapest, 1910, Ranschburg Gusztáv Könyvkereskedése. Félvászon borító, 306 p. Kihajtható térképpel. A borítója kopott. A címlapon tulajdonosi névbejegyzés.
Maurice Paléologue: Három diplomata. Talleyrand, Metternich, Chateubriand. Fordította: Lakatos László. Budapest, É.N. , Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói papírborító, 148 p. A papírborítója viseltes. A könyvben számos aláhúzással.