A Párisi Magyar Békeszerződés és Magyarázata. Az atlanti-óceáni alapokmány és a fegyverszüneti egyezmény teljes szövegével. Documenta Danubiana 3. Budapest,1947, Gergely R. R.-T.Kiadása. Ragasztott papír, 82 p. A borító foltos, és a szélei picit gyűröttek.
Goldsmith, Lewis:Histoire Secrete du Cabinet de Napoleon Buonaparte, et de La Cour de Saint-Cloud. Londres, 1814, Harper Le Jeune. Kopottas karton kötésben.
Éri István-Takáts Vilmos: A nagyvázsonyi Kinizsi-vár famaradványai. (Holzreste der Burg von Kinizsi in Nagyvázsony.) Különlenyomat a Veszprém Megyei Múzeumok Közleményei I. kötetéből. Veszprém, 1963. Tűzött, 13 p. Takács Vilmos dedikációjával.
Erdélyi István: Pomáz-Holdvilágárok. Különlenyomat az Archaeologiai Értesítő 98. évfolyam 1971. évi 1. számából. Budapest, 1971. Tűzött, 8 p. Több szövegközi fekete-fehér fényképpel illusztrálva.
Holl Imre: Sopron középkori városfalai III. Különlenyomat az Archaeologiai Értesítő 98. évfolyam 1971. évi 1. számából. Budapest, 1971. Tűzött, 20 p. Több szövegközi fekete-fehér fényképpel.
Márki Sándor: Dósa György. Budapest, 1913, Magyar Történelmi Társulat. Magyar Történeti Életrajzok. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, illusztrációkkal. Kihajtható melléklettel. Sérült könyvkötői félvászon kötés, 535 p. Átkötött példány! A borítója kopott, a gerince sérült. A kötése sérült, laza.
Dr. Dobsa László (szerk.): Magyar ipar és kereskedelem. Budapest, 1943, Magyar Ipar és Kereskedelem Kiadóhivatala. Kiadói félvászon borítóban, 571 p. A gerince megfakult, a kötése meglazult. De ezt leszámítva jó állapotban!
John Gunther: Igazi U.S.A. Fordította: Dr. Barát Annie. Budapest, É.N. ,Bárd Ferenc és Fia. Kiadói félvászonkötésben, 468 p. Egy táblázattal és egészoldalas térképekkel. A borítója foltos, a gerince kopott és a kötése laza. Pár lap némileg szakadt, gyűrött.
Kerekesházy József: Az utolsó szultán. (A negyedik császárság) Claude Farrére bevezetésével. 54 képpel, 32 táblán.Budapest,1940, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói egészvászon, 402 p. A borítója kopott.
Seress László: Napoleon. (Karriérek) Bp., 1912, Karriérek (Hungaria nyomda). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé sérült. A hátsó előzéklap hiányzik. Könyvtári példány volt.