Dr. Ballagi Aladár (szerk.): Tolnai Világtörténelme I-XX. kötet, Bp., 1926-1931, Tolnai Nyomdaműintézet és Kiadóvállalat Részvénytársaság. Kiadói festett félvászonkötésben, kisebb kopásokkal, sérülésekkel, összességében jó állapotban.
Széchenyi tanításai. Összeállította Fekete József, Váradi József. Bp., 1926, Kir. Magy. Egyetemi Ny. 325 p, (A Magyar Népművelés Könyvei) Kiadói kopottas, illusztrált vászonkötésben, az Egyetemi Nyomda szállítói pecsétjével.
Hendrik Willem van Loon: Az emberiség története az ősembertől napjainkig. Bp., 1927, Novák Rudolf és Társa. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, száznál több részben színes képpel, melyeket a szerző rajzolt.
Ribáry Ferenc: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára. Földabroszokkal, arcz és mívelődéstörténeti képekkel díszítve. I-V. kötet. I-III. kötet: Az ó-kor története. IV-V. kötet: A középkor története. Bp., 1879-1882. Méhner Vilmos. Mindegyik kötetben rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Egységes, díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben.