C. Birnbaum. - Göttger, C - Gayer, K. u.a.: Das neue Buch der Erfindungen, Gewerbe und Industrien. Rundschau auf allen Gebieten der gewerblichen Arbeit. 1-6. Hatodik, javított kiadás. Leipzig-Berlin, 1872-1873-1874, Otto Spamer. Díszes, aranyozott gerincű félvászon borító, 520+510+446+520+488+540 p. A könyvben számos illusztrációval,képpel. A borítója kopott, a gerince fakó. Az védőlapon, és a c...
Balaton Tudományos Tanulmányozásának Eredményei I. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geologiája. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék. Több térképpel, táblázattal és ábrával. Több szerző: Laczkó Dezső, Vitális István, Schafarzik Ferencz, Sommerfeldt Ernst, Melczer Gusztáv, Treitz Péter, Emszt Kálmán,...
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz M. Kir. Földmivelésügyi Minister megbízásából. 105 képpel. Képekkel ellátta Csörgey Titusz. Második, bővített kiadás. Budapest, 1904, M. Kir. Földmivelésügyi Miniszter Kiadványai. Kiadói egészvászon kötésben, 326 p. A borítója kopott. A kötése meglazult és egy lap kijár. (81/82 p.)
Holló Jenő-Magó Kálmán-Valkó Iván Péter: Tungsram Rádió Tanácsadó. Budapest, 1944, Egyesült Izzólámpa és Villamossági R.T. Kiadói papírkötés, 285 p. A könyv megviselt állapotban. A borítója szakadozott, maszatos. A könyvből egy ív kijár (235-266 p.). A kötése sérült.
Otto Neumann: Handbuch der gesamten Dampfwascherei für Textilstoffe. Halle a.S. , 1921, Carl Marhold. Kiadói félvászon, 262 p. Kézikönyv a gőzmosodai textilszövetekhez. Német nyelven. / Handbook of all steam laundry to textile. Half cloth-binding.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - ösztön - sors. Első kiadás. Bp., 1948, Új Idők Irod. Int. 286 p. 8 t. Számos szövegközti ábrával. Kiadói félvászonkötésben.
Koczkás Gyula: Ember és tudománya. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói félvászon, 145 p. A borítója kopottas. Az elülső előzéklap hiányzik! Az 5. oldalon tollal bejegyzés!