Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Budapest,1948, Új Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner) Kiadói félvászon kötés, 286 p. Számos szövegközi ábrával. Benedek István (1915-1996) által dedikál! A borító sarkai kopottak.
Dr. Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Budapest, É.N., Országos Közművelődési Szövetség. Átkötött félvászon kötés, 203 p. A hátsó lapok picit foltosak. A könyvben ceruzás aláhúzások, jelölések találhatóak.
1990 Pesti Hírlap, 3 szám, benne az induló számmal: 1990. április 14. I. évfolyam 1. szám. + 1990 április 10 I. évfolyam 1. mutatványszám + 1990 április 12. I. évfolyam 1. mutatványszám. Főszerkesztő Riskó Géza. Jó állapotban.
Dr. Bókay János - Dr. Flesch Ármin - Dr. Bókay Zoltán: A gyermekorvoslás tankönyve. Orvostanhallgatók, szigorlók és gyakorlóorvosok számára. Budapest, 1912, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. Kiadói egészvászon borítóban, márványozott lapélekkel, 692 p. A borító sarkai kopottak. A gerince foltos, kopott. De ezeket leszámítva jó állapotban.
Dr. Müller Vilmos (szerk.): Klinikai Therapia. Budapest, 1940. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 854+865+III p. A könyvben számos fotó és illusztráció található. A borítója kopottas.
Dr. Czirer László: A műtéti javalatok. 4 táblázattal. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CLXV. Kötet. Budapest, 1939, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kopottas kiadói egészvászon kötés, 260 p. A 6. p. tulajdonosi névbejegyzéssel.
Dr. Réti Endre: Nagy magyar orvosok. Budapest, 1954, Művelt Nép Könyvkiadó. Ragasztott papírkötés, 139 p. Volt könyvtári példány! A lapszélek foltosak!
Orbán Dezső: Az ezermester száz mesterműve. Budapest, 1934, Szent István Társulat Kiadása. Kiadói félvászon kötés, 191 p. A borítója foltos, kopott, viseltes.
Laziczius Gyula: Bevezetés a fonológiába. Bp., 1932, Magyar Nyelvtudományi Társaság. 109 p. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A hátsó borítón bejegyzéssel.
Burgmann Kézikönyv :Burgmann Feodor Asbest- és tömszelencetömítések gyárainak magyarországi üzemének évkönyve. Bp., 1934, Apor Leó (Tolnai ny.). 192 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. Több lap foltos, egy pedig hiányos.