Dr. Lengyel Béla: Világhódító ipari anyagok. Budapest, 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Sok képmelléklettel. Kiadói egészvászon kötés, 328 p. Jó állapotban.
L.H. Farabeuf (szerk.): Précis Manuel Opératoire. Kiadó, kiadási évszám hiányzik.Cca. XIX. század vége. XX. század eleje. Kiadói félbőr kötés, XIV+896 p. Számos illusztrációval. Francia nyelvű sebészeti munka. A borítója viseltes, kopott, sérült. A címoldal fele hiányzik. A másik felét cellux-szal vissza ragasztották. A címoldalt követő oldalon magyar nyelvű ajándékozási sorok. / Surgical work i...
Wolframius, Adriaan Vlacq, Georg freiherr von Vega: Thesaurus Logarithmorum Completus, Ex Arithmetica Logarithmica Et Ex Trigonometria Artificiali Adriani Vlacci Collectus ... Wolframii Denique Tabula Logarithmorum Naturalium Locupletatus a Georgio Vega... Lipsiae, 1794, Weidmannia. Kiadói, bordőázott, aranyozott gerincű egészbőr kötésben. Restaurált, szép állapotban.
Archibald, Williams: Korunk találmányai. A drótnélküli távíró, a folyékony levegő alkalmazásai... Az angol eredeti nyomán átdolgozta Sándor Szilárd. Budapest, 1910, Franklin. Kopottas, aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.
August Debay: Hygiene de la beaute, resume de tous les moyens hygieniques propres a conserver, a developper la beaute du corps et a remedier aux imperfections naturelles ou acquises. Bruxelles, 1845, Meline, Cans et co. 224 p. Korabeli, pótolt gerincű félvászonkötésben, jó állapotban.
4 db agrártudományi munka: Engelbrecht Károly: Az állat-boncz és élettan és az általános állattenyésztés alapvonalai. 1. füz. Pest, 1871, Herz János.; A keszthelyi magyar királyi gazdasági felsőbb tanintézet 1872-1873. évi értesítője. Szerk.: Soos Mihály. 5. évf. Keszthely, 1873 Sógor György.; Kenessey Kálmán: A trágyakezelés népszerű kézikönyve. Bp., 1873, Athenaeum.; Koller Gábor: A buzatúlterme...