Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. 30 képpel. Budapest, é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kissé kopott, egyébként jó állapotú.
Ignácz Rózsa: Kelet magyarok nyomában. Regényes útirajz. Budapest,1941,Dante Könyvkiadó. Az illusztrációkat Biczó András rajzolta a Néprajzi Múzeum anyagának felhasználásával. Kiadói papírkötés, 198 p. A borítója szakadt, foltos. A lapok foltosak. A kötése sérült.
Carveth Wells: A maláji dzsungelben. A világ körül. Útirajzok - Útikalandok. Fordította: Halász Gyula. Budapest, É.N. , Dante Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 202 p. A szerző eredeti felvételeivel, és két térképpel. Jó állapotban!
Frederick O' Brien: A haldokló szigetvilág. A világ körül. Útirajzok - Útikalandok. Budapest, É.N., Dante kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 286 p. A gerince picit foltos, de ezt leszámítva jó állapotban.
Schrenzel: Abesszínia. Afrika Kánaánja. Fordította Dr. Kőszegi Imre. A kultúrtörténeti függeléket írta Juhász Vilmos. Budapest., É. N., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, 254 p. A borítója maszatos. A kötése laza.
Österreichischer Bundesbahnführer für Reise und Touristik. Westlicher Wienerwald. Szerk.: Biendl, Hans - Sinek, Ludwig. Wien, 1925, Steyrermühl Verlag. Számos fekete-fehér fényképpel. Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Gilitze István: P. Makó városának víz által való pusztulásáról. Makó, 1973, Csongrád megyei - Makói Városi Tanács. Kiadói papírkötés, 39 p.1821-es reprintje. A könyvben Jámboriné Balog Tünde 4 db. fekete-fehér illusztrációjával.