Cseri Miklós-Füzes Endre (szerk:) A Bodrogköz népi építészetének katasztere. Ház és ember 13. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Évkönyve. Szentendre, 1999, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, 289 p. Kiadói papírkötés.
Gellér Katalin: A szecessziós könyvillusztráció Magyarországon (1895-1925). A magyar sokszorosított grafika száz éve I. Miskolc, 1997, Miskolci Galéria. Ragasztott papírkötés, 176 p.
Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezetének kiadása. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban. A kiadói borítója szakadozott.
Meisterwerke der Holzschneidekunst aus dem Gebiete der Architektur, Skulptur, und Malerei. 7. Band. Leipzig, 1885, J.J. Weber. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A fafaragó művészet remekművei. A könyvben számos egészoldalas illusztrációval, német nyelven. Megviselt állapotban / Book about woodcarving-art, in german language with a lot of illustrations. In poor condition. The book is damaged.
Kézdi-Kovács László: Isteni Művészet. Budapest, 1938, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 450 példányból a 30. számozott, és aláírt példány. Művészi félbőr kötés,161 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. A gerince picit sérült.
The Art Annual for 1889. Rosa Bonheur her Life&Network by René Peyrol. Illustrated with Engravings&Facsimiles. London, M.Virtue&Co. Egészvászon kötés, gerincnél szakadással, hiányzó címlappal.
Max Sauerlandt: Michelangelo. Königstein im Taunus & Leipzig, é.n., Karl Robert Langewiesche, XVI+96+X+4 p. Kiadói papírkötés. Német nyelven. A gerince szakadt, az elülső védőlapon gyerekrajzok.
Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp., 1938, Rózsavölgyi. 349 p. XLVII t. 70 szövegképpel. Korabeli félvászonkötésben. A kötet tartása kissé merev, rugalmatlan.