Bóka László: József Attila, Essay és Vallomás, Anonymus Irodalmi és Művészeti Kiadó Részvénytársaság, 1947, Budapest, 105 oldal, kemény papírkötés, a könyv kötése megsárgult, piszkos.
Ráth György(szerk.): Az iparművészet könyve. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából. I-III. kötet. Bp., 1902, Athenaeum. A három kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, javítandó gerinccel mind a 3 kötet, az egyik kihajtható kép fele hiányzik, ceruzás firkákkal.
Dr. P. Albert Kuhn: Roma - Die Denkmale des heidnischen, unterirdischen, neuen Rom, in Wort und Bild. Köln, 1912, Verlagsanst. Benzinger & Co. Kiadói egészvászon-kötésben, számos illusztrációval.
Jozeph Schmid: Karl Friedrich Schinkel. Der Vorläufer neuer deutscher Baugesinnung. Leipzig, 1943, (Kummer) Kiadói kopottas papírkötésben, szakadozott védőborítóval
Mód Aladár - Ember Győző - Nemes Dezső - Andics Erzsébet - Hanák Péter - Waldapfel József - Kenyeres Júlia: Forradalom és szabadságharc 1848-1849. Budapest, 1948, Szikra Kiadás, 574 p. Kopottas kiadói félvászon kötés.
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben.