Emil Faguet: "...és a felelősségtől való rettegés". Bp., 1922, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói karton kötésben és kopottas papírborítóban.
Dr. Nicholas Móricz: The Fate of the Transylvanian Soil (Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform). Bp., 1934, Society of the Transylvanian Emigrants. Kiadói foltos, elszíneződött egészvászon-kötésben, két térképmelléklettel. A 25. oldaltól felvágatlan. / Stained cloth-binding, two cartograms included.
Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933, Lantos. Kiadói egészvászon-kötésben.
Gaál Mózes: Történeti elbeszélések a régi időkből. Juszkó Béla képeivel. (Hazafias Könyvtár IX.) Bp., é.n., Stampfel. 187 p. Kiadói, kissé foltos, gerincén sérült félvászonkötésben.
Sebess Dénes: Bethlen István gróf. Történelmi korrajz, egy kortárs feljegyzései. Bp., É.N., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Díszes félműbőr kötésben, 328 p. A kötése kopott, maszatos, foltos. A gerince javított. A névmutatóban pár nevet aláhúztak tollal. A hátulsó szennylap foltos.