A Pesti Hírlap Könyvtára: Az ezeréves Magyarország. 1200 oldalon 1031 mélynyomású fényképpel és képpel, két színes térképmelléklettel és 82 szövegközti térképpel. Budapest, 1940, A Pesti Hírlap Rt, 1200 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
A műveltség könyvtára. Marczali Henrik: Magyarország története. Második rész. Bp., 1911. Athenaeum. Aranyozott, dombornyomásos kiadói félvászon-kötésben, a gerinc sarkainál enyhe sérüléssel.
Józsa Béla: Egyetemisták az ostromgyűrűben. A Magyar Királyi I. Honvéd Egyetemi zászlóalj története. 1944. októberétől 1945. február 14-ig. Budapest, 1999, Történelmi Hagyományőrző és Hadisírgondozó Alapítvány. Illusztrált kiadói kemény kötésben. Szép állapotban
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941. Szász esztendő emlékei. A bevezetőt dr. Lamotte Károly írta. Budapest, 1941, p. Kiadói karton kötés, szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Egy darab melléklettel, az elülső borító belsején ex libris-szel.
Bagyinszki Zoltán - Tóth Pál: Magyar várak. Hungarian Castles and Fortresses. Ungarische Burgen. Debrecen, é.n., TKK,191 p. Angol fordítás: Szilágyi Balázs, német fordítás: Elke Kosztyu. Kiadói papírkötés.
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Budapest, 1934, Dante Könyvkiadó, 492 p. Kiadói egészvászon. Több fekete-fehér fotóval illusztrálva, de térkép nélkül. A borítója kopott, foltos. A lapok foltosak. A kötése laza.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I, III., IV. kötet. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Hatodik kiadás. Kopottas, sérült kiadói félbőrkötésben.
P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. 275+319 p. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli sérült-hiányos félvászonkötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban.
Huber Alfonz: Ausztria története. Átdolg. Baróti Lajos. Átnézte Pauler Gyula. II-III. köt. Bp. 1901. MTA. Korabeli aranyozott félvászonkötésben. A harmadik kötet címlapja, illetve első néhány lapja sérült.