Dercsényi János: A tokaji bornak termesztéséről, szűréséről és forrásáról. Miskolc, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, Kazinczy Ferenc Társaság, 1989. Hasonmás kiadás. Papírkötés, 106 oldal. Megjelent 1000 példányban. Jó állapot.
Varró Aladár Béla: Arc- és testápolás gyógynövényekkel. Új gyógymódok és receptek. Bp., 1938, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. Kicsit kopott, foltos papírkötésben, egyébként jó állapotban.
A mai otthon. Összeáll. Maria Mathilde Mandl. szerk. Z. Tábori Piroska. Bp., 1928, Dante. 392p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerincén kissé kopottas állapotban.
Husz Béla: A beteg növény és gyógyítása. Bp., 1941, KMENy. VIII+343 p. 33 táblával 66 szövegképpel. Kiadói félvászonkötésben, illusztrált papír védőborítóval.
Mezőgazdasági lexikon I-II. Budapest, 1982, Mezőgazdasági Kiadó. Második, teljesen átdolgozott kiadás, 897+944 p. Kiadói egészvászon kiadói papírborítóban. Az I. kötet elülső előzéklapján ajándékozási sorokkal.