Wödl, Hans: Führer durch die Schladminger Tauern. Bécs, 1924, Artaria. Térképmelléklettel, színes illusztrációkkal. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Gaillard, Émile: Les Alpes du Dauphiné. 2. köt.: Le haut Dauphiné. 1. rész: La Meije et lees Ecrins (du Singal de Pied-Montet au Col de la Temple). Chambéry, 1929, M. Dardel. Térképmellékletekkel. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Terschak, F.: Führer von Cortina. Spaziergänge und Ausflüge. Cortina d'Ampezzo, 1938, Azienda Autonoma di Soggiorno e Turismo. Térképmellékletekkel, fekete-fehér fényképekkel. Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Winter, Otto: Das Himalajagebirge. Die Throne der Götter. Berlin, é. n., August Scherl (Der Weltwanderer. Dichtung und Erlebnis). Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. / In a bit worn out linen binding, otherwise in good condition.
Vues de Paris. 28 fotó Párizsról, francia nyelven. Viseltes egészvászon kötés. / 28 piecies of pictures about Paris, in french language. Cloth-binding. In poor condition.
Budai hegyek részletes kalauza. Szerk.: Vigyázó János. Bp., 1934, Turistaság és Alpinizmus (Részletes magyar útikalauzok 1.). Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Fritz Schmitt: Der Bergsteiger von Heute. Entwicklung, Technik und Grundlagen des neuzeitlichen Bergsteigens. München, 1937. Rother, Egészvászon kötésben / In full linen binding
Nanga Parbat. Berg der Kameraden. Bericht der Deutschen Himalaja-Expedition 1938. Szerk.: Deutschen Himalaja-Stiftung München. Berlin, 1943, Union Deutsche Verlagsgesellschaft Berlin Roth & Co. Számos érdekes fényképpel. Kartonált papírkötésben, jó állapotban. / With many interesting illustrations. Hardcover, in good condition.
Gut, Paul: Unfallhilfe und Hygiene im Alpinismus und Wintersport Sanitäts- und Rettungsbuch für Skifahrer und Alpinisten, Sportärzte und Samariter, für alpinen Militärdienst und alpine Jagd. Orell Füssli Verlag, 1943. Zürich. Sok képpel, jó állapotú papírkötésben / In good paper binding, with many photos
Felix Simon: Felstürme und Eiswände. Vom Elbsandstein zum Eis des Nanga Parbat. Leipzig VEB F. A. Brockhaus Verlag 1957. Egészvászon kötésben / In full linen binding