May Károly: A Rio De La Plata mentén. Átdolgozta: dr. Szabó Károly. Budapest, 1946, Athenaeum, 219 p. Kiadói félvászon kötés, fekete-fehér képekkel illusztrált.
Várnai Zseni: Legyen meg a te akaratod. Budapest, 1939, Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet RT. Kiadói papírkötés, 31 p. Foltos, a széleinél szakadozott, a sarkainál gyűrött. A szerző által dedikált példány!
Domokos Péter Pál: A " moresca" Európában és a magyar nép hagyományaiban I-II. Különlenyomat a Filológiai Közlönyv IV. évf. 2. számából. Budapest, 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált!
Domokos Péter Pál: Júlia szép leány (Ballada-monográfia). Különlenyomat az Etnographia 1959. évi 1-3. számából. Budapest, 1959, Akadémia Kiadó, 60 p. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált!
Victor Nadal: Le Nu au Salon. Premier volume. Paris, 1905, E. Bernard. Félbőr kötés. Francia nyelvű képekkel illusztrált kiadás. / Half leather-binding, in french language, with illustrations.
Friedrich von Schiller: Das Lied von der Glocke. Illustriert in 32 Compositionen von Alexander Liezen Mayer. Mit 43 ornamentalen Zeichnungen von Rudolf Seitz. Ausgeführt in 6 Kupferstichen von J. F. Deininger, E. Forberg und Fr. Ludy und in 69 Holzschnitten aus Wilhelm Hecht s xylographischer Anstalt. 26 Compositionen Liezen Mayer s auf Holz gezeichnet von W. Hecht. München, é.n. ,Theodor Ströfer'...
Heinrich Heine: Buch der Lieder. Illustrirt von P. Thumann. Zweite auflage, der ersten illustrirten ausgabe. Leipzig, 1883, Adolf Titze, 134 p. Kiadói aranyozott vörös egészvászon kiadás, aranyozott lapélekkel. Német nyelvű kiadás, P. Thumann képeivel illusztrált kiadás. A lapok foltosak! / Golden gilded cloth-binding, with golden gilded margins, in german language, it illustrated with P. Thumann...
Kullervó énekei. A finn néphagyomány alapján szerkesztette: Krohn Gyula. Fordította Vikár Béla. Budapest,1908,Hornyánszky Viktor, 143 p. Akseli Gallen-Kallela képeivel, könyvdíszeivel, és címlapjával illusztrálva. Kiadói papírkötés. A borítója foltos, szakadt, viseltes. A lapok foltosak. A lapszélek szakadozottak. A finn népi ének, Kullervo magyar fordítása. Érdekessége, hogy Kullervó története in...