W.B.Hollington: Ketten egyedül. Bp., Singer és Wolfner; Kosáryné Réz Ilona: Ha a szív megszólal... Bp., Klein Gábor; Jámbor József: Kandalló mellül. Pécs, 1902, Taizs József; Székely Tibor: Örök szövetség. Bp., Singer és Wolfner. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Szendrey Júlia ismeretlen naplója, levelei és halálos ágyán tett vallomása. Bethlen Margit grófnő előszavával. Közzéteszik és feldolgozták dr. Mikes Lajos és Dernői Kocsis László. Bp., 1930 Genius. 400+16 p. + 24 tábla.Modern félvászon kötésben
Dr. Bartha József: A Magyar Nemzeti Irodalom Története I-II. Budapest, 1910, Szent István Társulat, 397+372 p. Második, javított kiadás. Átkötött egészvászon kötés. A borító kopottas, és a gerince sérült.
3 db. angol nyelvű könyv Hollandiáról: Prof. dr. P.J.A.N. Rietbergen: A short history of the Netherlands, From prehistory to the present day, Amersfoort, 2002, Bekkin Publishers, 160 p., 5. kiadás, kiadói papírkötés, angol nyelven; Colin White-Laurie Boucki: The Unduchables, an observation of the netherlands: its culture and its inhabitants. Lafayette,Colorado, USA, 1996, White Boucke, 264 p, ki...
A százéves Kisfaludy-Társaság (1836 - 1936) Szerkesztette s a társaság történetét írta Kéky Lajos. Bp., 1936, Franklin-Társulat. 512 p. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben.
Temesváry Ferenc: Pisztolyok. A Magyar nemzeti Múzeum tűzifegyver-gyűjteménye. I. Budapest, 1988, Akadémiai Kiadó. Sok fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötésben fedő borítóval.
Rab Gusztáv: Mentont ajánlanám. Bp., 1938, Singer és Wolfner. 332 p. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben, az eredeti papírborító belekötve. Dedikált példány!