Arany János: Toldi. Toldi estéje. . Toldi. Költői elbeszélés. Tizenkét énekben. Ötödik kiadás. Toldi estéje. Költői elbeszélés. Hat énekben. Negyedik kiadás. Budapest, 1882, Ráth Mór, 1116+107 p. Kiadói aranyozott egészvászon borító, aranyozott lapélekkel.
Kosztolányi Dezső (szerk.): Vérző Magyarország. Magyar írók Magyarország területéért. Budapest, é.n. [1920], Pallas, 236 p. Kiadói papírkötés. A borítója, gerince szakadt. A könyv foltos.
4 db könyv és folyóirat egybe kötve-A magyar nép könyve I-II. Szerkesztik Csengery Antal és Kemény Zsigmond. Pest, 1854, Számvald Gyula; 1854 Új Magyar Múzeum; 1882 Magyar Szemle I.füzet. Félvászon kötés, gerincnél sérült.
Vadnai László: Hacsek és Sajó a családról. Budapest, 1935, Hacsek és Sajó Könyvek Kiadója, 110 p. Szigethy István illusztrációival. Kiadói papír kötés. A borítója kopott, foltos, szakadt, és a gerincénél ragasztott. A lapszélek szakadozottak. Némely lap sarkaiban kézzel beírt lapszámok.
Vadnai László: Hacsek és Sajó a politikában. Második kiadás. Budapest, 1935, Hacsek és Sajó Könyvek Kiadója, 111 p. Szigethy István illusztrációival. Kiadói papír kötés. A borítója szakadt, kopott, gyűrött. A lapszélek szakadozottak.
Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Kolozsvár, É.N., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kiadás, 88 p.+ 60 darab egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációval. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. A kötése némileg sérült.