11 db. vegyes, főleg szépirodalmi témájú könyvekkel, (Hugo Victor: 1793 I-III., Thackeray: Pendennis története I., Satu Mare, Michael Lermontow: Der held unserer zeit, Alexander Dumas: Der Chevalier von Mailon rouge I., Jókai Mór: Észak honából, Rácz Olivér: Kassai dalok, Kelemen Attila: Madaras könyv, Mikszáth Kálmán: A Noszty-fiú esete Tóth Marival, Herczeg Ferenc: A fehér páva), változó állapot...
Andersen-mesék. Az ifjúság számára átdolgozta Bíró Sándor. Hampel József rajzaival. Második kiadás. Bp., Dante Könyvkiadó. Javított kartonált kötés, kopottas állapotban.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1-2. sorozat. Bp. - [Gyoma], 1982, Magvető - [Kner]. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Hiánytalan sorozat. Papírkötésben, papír védőborítóval (az egyik sérült), egyébként jó állapotban.
Schmaus: A kórbonctan alapvonalai. Átdolg.: Herxheimer, Gotthold. 2. köt.: Részletes kórbonctan. Bp., 1915, Franklin. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. + Tóth Béla: Mendemondák. Bp., é. n., Athenaeum. Kopott vászonkötésben, címlapja hiányzik, egyébként jó állapotban.
Brehm, Bruno: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig(Így kezdődött, Ez lett a vége, A kétfejű sas lehull). Bp., 1939, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó állapota, egyik gerince sérült, kopottas állapotban.
A Petőfi Könyvtár öt kötete: Petőfi Sándor és lyrai költészetünk; Petőfi élete; Az elzárt mennyország; Petőfi napjai a magyar irodalomban 1842-1849; Petőfi a világirodalomban. Bp., 1908-1911, Kunossy, Szilágyi és társa Könyvkiadóvállalat. Díszes, szecessziós, festett vászonkötésben, példányonként változó, többnyire viseltes állapotban.