Svend Fleuron: Tigrisivadék. Egy macskacsalád története. Az ifjuság számára átdolgozta Z. Tábori Piroska. K. Sávely Dezső rajzaival. Budapest, 1930, Dante Könyvkiadó, 168 p. Kiadói félvászon kötés. A borítója kopott, foltos, viseltes. A kötése meglazult, sérült. Az elülső védőlapon ajándékozási sorokkal.
Verne Gyula: A hőslelkű Branicanné. Budapest, É.N. [1944], Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat R.T. Kopottas kiadói félvászon kötés, 224 p. A könyvben fekete-fehér illusztrációkkal.
Verne Gyula: A Chancellor. Fordítás: Csillay Kálmán. Geiger Richárd rajzaival. Budapest, É.N. [1944], Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat R.T. Kopottas kiadói félvászon kötés, 204 p. A könyvben fekete-fehér illusztrációkkal. A kötése sérült.
Thomas Mann: Az elcserélt fejek. Indiai legenda. Fordította: Horváth Henrik. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon kötés, 187 p. A gerince megfakult.
Thomas Mann: Jákob. Fordította Sárközi György. Budapest, É.N., Athenaeum. Kiadói egészvászon, 380 p. A gerince némileg foltos. A kötése sérült, javított.
Szabó Dezső: Az elsodort falu I-II. Budapest, 1920, Táltos Kiadása. Átkötött félvászon, 280+279 p. Második kiadás. A borítók kicsit kopottak. Az I.kötet borítója és lapjai foltosak. A. I. kötet egyik lapja (13/14 p.) kijár. A II. kötet kötése sérült.