Guye, Samuel, Michel, Henri: Mesures du temps et de l'espace. Horloges, montres et instuments anciens. Fribourg, 1970, Office du Livre. Könv az órákról Tele színes ill., fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Szép állapotban.
Pintér Jenő Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I. kötet, A magyar irodalom a XX. századig. Bp., 1928, Franklin-Társulat. 389 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincén sérüléssel. Nem kollacionált.
Taine, Hippolit Adolf: Az angol irodalom története. Ford.: Csiky Gergely. 2-5. köt. Bp., 1882-1885. MTA. Vászonkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel
Dékány András: A gyár. Káldor Könyvkiadóvállalat, 1933, Budapest. Vászonkötés, 174 oldal. Első kiadás. Dékány András soraival, és aláírásával. Állapot: jó. A gerince fakó. A kötése picit meglazult.