Juraj Palkovic (1763-1835) esztergomi kanonok szlovák nyelvű bibliafordítása, amin 30 évig dolgozott. Swaté Písmo starého i nowého Zákona podlá obecného latinského od sw. Rímsko-Katolickég Cirkwi potwrďeného, Přeložené s Prirownáňim gruntowného Tekstu, na Swetlo widané. Ďel prwní. Leta Pána. Ostrihome (Esztergom), 1829, Witlačené z Litterámi Josefa Beimela, Cis. Král. Priv. Primatiálského Kňíhtlač...
Lehr- und Gebetbuch für Katholische Christen. Leutschau, gedruckt und verlegt bei Johann Werthmuller. Egészbőr kötésben, belül a gerincnél levált, előzéklapon rézmetszettel.
Kis magyar legendárium és Szent István királynak Intelmei. Fordította: Tormay Cecilia. Budapest, 1930, Kapisztrán Nyomda. Félvászon, 174 p. A borítója kopottas. A kötése picit sérült.
Lévay Mihály: A katolikus hittérítés története I-II. Budapest, 1937, Franklin-Társulat. 516+563 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A borítója picit foltos, a gerince kopott. Ezt leszámítva jó állapotban.
Lonovics József: Népszerű egyházi archaeológia vagyis a katholikus ünnepek, szentségek, ünnepélyek s szertartások értelmezése, és a különféle rendes s rendkívüli szószéki jelentések, részint rendes szentbeszédekben, részint hirdetmény - alaku oktatásokban. II. kötet : A szentségek. Bécs, 1857, Hopf János. Sommer Lipót betűivel. Műbör kötés, 451 p. Átkötött példány! Volt könyvtári példány! Megvise...
Liber Usualis Missae et Officii Pro Domicinis et Festis. Paris, Tornaco, Roma, 1932, Desclée et Soc. Megviselt egészvászon kötés, papírborítóban, XVII+1677+15+6+13+12+7+3 p. Latin nyelvű székesegyházi használatra írott gregorián dallamokat tartalmazó kézikönyv. A könyv címoldalá n az egri Főszékesegyház Kórusának pecsétjével, és az egri Érseki Papnevelőintézet tulajdonosi bejegyzésével,
Lang Henrik. Keresztyén dogmatika. Gondolkozó keresztyének számára. 2. német kiad. után ford. Kereszturi Sándor. Bp., 1877, Franklin. XVI+236 p. Korabeli félvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel. Az eredeti könyvtesten kívül további két ívnyi, szinte teljesen üres négyzethálós lap a könyv hátuljába kötve, feltehetőleg jegyzetek készítéséhez.