A Legsötétebb Afrikában I-III. I-II. köt.: Henry Morton Stanley: Legsötétebb Afrikában. Emin pasának Ekvátoria kormányzójának fölkeresése, megszabadítása és visszavonulása. III. köt.: Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney Jephson A. J. : A Legsötétebb Afrikában. Emin pasa és a zendülés Equatoriában. Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Bp., 1891, Ráth Mór, XIX+6...
Böle Kornél: Spanyol földön. Útirajz. Budapest, é.n. [1927] , Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó R. t, 472 p. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel.
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bars Vármegye. Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Több képpel, térképpel és műmelléklettel illusztrálva. Budapest, é.n. [1903], Országos Monográfia Társaság, 8+568 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek. A kiadói borító kopott, foltos. A lapok foltosak és pár lapon ceruzás jegyzet. Az előszó...
Dr. Gáspár Ferencz: A Föld körül. Összesen I.-VI. kötet, a VII. kötet nélkül. Vámbéry Ármin előszavával. Budapest, 1906-1908, Singer és Wolfner, 588+548+479+479+588+499 p. Nagyon sok képpel, illetve mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. A borítók és a gerincek foltosak, kopottak, sérültek. Pár lap foltos. Egy tér...
Vámbéry Ármin: Közép-ázsiai utazás. Pest, 1873, Athenaeum. Későbbi félvászon kötésben, helyenként másolt oldalakkal, a 367-490. p. másolatban, külön kötetben.
Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. Bp., 1987, Helikon. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása. Vászonkötésben, jó állapotban.