Borbély László: Tengerre Magyar. Magyar hajóval Budapesttől Port-Saidig. Számos képpel.Budapest,1939, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet RT. Félvászon kötés, 151 p. A gerince sérült. A borítója kopott, foltos. Az elülső szennylap hiányzik.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Halász Gyula, Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Lampel R. Kissé kopottas díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben
Guide Pratique Toutes Les Distractions De Paris. La Jour. La Nuit. Paris, é.n., Imp. Commerciale, 190 p. Kiadói papírkötés kiadói papírborítóban. Francia nyelvű útikönyv, Párizs szórakozási lehetőségeiről, . A papírborítója szakadozott. / Book about the opportunities from entertainment of Paris, in french language. Paperbinding. The cover splited.
Noel Barwell-Ernest Haslehust: Cambridge. London, é.n., Blackie And Son, 64 p. + 11 t. Kopott, kiadói egészvászon kötés. Angol nyelvű. Egész oldalas, színes illusztrációkkal és egy térképpel. A borítója kopott, foltos. A lapok foltosak.
Deutsche Werkbund Ausstellung. Officizeller Katalog. Cöln, 1914, Rudolf Mosse, 122 p. Kiadói papírkötés. Német nyelven. Német Kézműves Szövetség 1914-es kiállításának kalauza. / Official Guide of Werkbund Exhibiton from 1914, in german language. Paperbinding. The book is little bit spotty.
Dr. Vigyázó János (szerk.): A. A tátrai nyaraló- és télisporttelepek, üdülő- és gyógyfürdők s közvetlen környékük. A Magas Tátra részletes kalauza. II. kötet. Második kiadás. Budapest, 1917, Turistaság és Alpinizmus, 179+16 p. Átkötött félvászon kötés. Volt könyvtári példány!
Bogza, Geo: Geogrpahische Darstellung der Rumänischen Volksrepublik. Bukarest, 1953, Verlag des Rumänischen Institutes für Kulturbeziehungen mit dem Auslande. Papírkötésben, jó állapotban.