Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Bp., é.n., Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben.
Cholnoky Jenő: A jégvilág. A sarkkutatások története. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kopottas, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerincén kis sérüléssel. A címlap hiányzik.
Vicente De Castro Les: Madrid En El Bolsillo. (Guía Practica De Madrid), Guías "Les". Madrid, é.n. (cca 1915), Noticiero-Guía de Madrid. Kiadói papírkötés. Spanyol nyelvű könyv Madridról. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Az elülső borító leszakadt a könyvről. / Paperbinding, in spanish language. The cover is damaged.
Paris Kleine Ausgabe. Griebens Reiseführer 21. Berlin, 1928, Grieben-Verlag, 121+V. Kiadói papírkötés. Párizs kalauz, német nyelven. A borítója szakadozott. / Paris Guide. Paperbinding, in german language.
Győrffy János: Pest-Pilis-Kisúnvármegye és Budapest székesfőváros rövid földrajza. Földrajzi előismeretek. Bp., 1911, Szent- István-Társulat. Pestvármegye szines térképpel. Kiadói félvászon kötésben.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1926, Verlag von Karl Baedeker, XLII+462 p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. A borítója kopott, sérült. A kötése sérült. / Cloth binding, in german language. The cover and the binding are damaged.
Karl Baedeker: Süddeutschland. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1926, Verlag von Karl Baedeker, XX+494 p. 32. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. A borítója kopottas, foltos. A gerince kicsit sérült. / Cloth binding, in german language. The cover is worn and spotty. The spine is little bit damaged.
Nékám, Lívia: Old Hungarian Pharmacies. Bp., 1968, Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, a védőborítón apró szakadással, egyébként jó állapotban.