E. Kittl: Festschrift anlasslich des fünfundzwanzigjahrigen Bestandes der Sektion für Naturkunde Österreichischen Touristen-Klubs. Wein, 1906, Der Sektion für Naturkunde Österreichischen Touristen-Klubs, 40 p. Papírkötés. Ünnepi írás az Osztrák Turista Klub Természettudományi Osztályának 25 éves fennállására, német nyelvű. A borítója szétszakadt. A kötése sérült. Ex libris-szel. / Commemorative of...
Karl Angebauer: Ovambo - 15 év Délnyugat-Afrikában. A világ körül - Útirajzok - útkalandok. Budapest, Dante Könyvkiadó, 1931. Vászon kötés, 251 oldal. A szerző eredeti fekete-fehér felvételeivel és egy térképpel illusztrálva.
Les Guides Blues francia nyelvű útikönyv sorozat 4 kötete. (La France - Sud-est, La France - Quest, Maroc, Algérie-Tunisie.) Patronages officiels: Touring Club de France, Office National de Tourisme, Club Alpin Francais. Paris, 1925-1927-1928, Librairie Hachette, XLVIII+519+XXXIX+469+CXI+495+XVIII+431 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Térképekkel illusztrálva. Francia nyelven. Változó állapo...
Horler Miklós: Budapest műemlékei I. Magyarország Máemléki Topográfiája IV. Budapest, 1955, Akadémiai Kiadó, 880 p. Kiadói egészvászon. A gerince megfakult. A hátsó borító, és az utolsó lapok ázottak, foltosak. Volt könyvtári példány!
Dr. Paul Wilhelm von Keppler: Wanderfahrten und Wallfahrten im Orient. 5. kiadás. Freiburg, 1905, Herdersche Verlagshandlung, 14+534+6 p. Félbőr kötés. Több fekete-fehér képpel illusztrálva. Német nyelven. A borítója és a gerince kopottas. Egy lap kijár. (529/530 p.) P. W. v. Keppler ,rottenburg-i püspök, könyve a keleti túrákról és zarándoklatokról. / P. W. v. Keppler's book about the hiking tr...
Scott, Robert F.: Angolok a Déli Sarkvidéken. Bp., 1911, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 12.). Térképmelléklettel. Gazdagon aranyozott, festett vászonkötésben, az elülső borítón és a gerincén törésnyomokkal, a hátsó borító foltos.
Georges-Henri Dumont: Steden in Belgie, Villes en Belgique, Cities of Belgium, Stadte in Belgien. Bruxelles, é.n., Uitgeverij Merckx, 258 p. Kiadói műbőr kötés, kiadói papírborítóban.
Sven Hedin: A rejtelmes India felé I. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Budapest é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. Aranyozott kiadói kemény kötésben. Sok képpel illusztrálva, jó állapotban.