Gergely Sándor: Sivatag. Budapest, 1922, Orion Könyvkiadó, 92 p. Kiadói papírkötés. A címlapot Zilzer Gyula tervezte. Első kiadás. Az elülső borító leszakadt a könyvről.
3 db. angol nyelvű könyv Hollandiáról: Prof. dr. P.J.A.N. Rietbergen: A short history of the Netherlands, From prehistory to the present day, Amersfoort, 2002, Bekkin Publishers, 160 p., 5. kiadás, kiadói papírkötés, angol nyelven; Colin White-Laurie Boucki: The Unduchables, an observation of the netherlands: its culture and its inhabitants. Lafayette,Colorado, USA, 1996, White Boucke, 264 p, ki...
Zilahy Károly: Magyar koszorúsok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Második jutányos kiadás. Bp., 1874, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél és a sarkaknál sérült, szakadt, kopottas állapotban.
Mikszáth Kálmán: Az igazi humoristák. Olvasmányok, uti jegyzetek, tárcacikkek. - - munkái hátrahagyott íratok. Sajtó alá rendezte dr. Rubinyi Mózes. II. kötet. Bp., 1914, Révai. Kopottas kiadói egészvászon kötésben.
Thomas Mann: Az elcserélt fejek. Indiai legenda. Fordította: Horváth Henrik. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon kötés, 187 p. A gerince megfakult.
Thomas Mann: Jákob. Fordította Sárközi György. Budapest, É.N., Athenaeum. Kiadói egészvászon, 380 p. A gerince némileg foltos. A kötése sérült, javított.