Szabó Dezső: Az elsodort falu I-II. Budapest, 1920, Táltos Kiadása. Átkötött félvászon, 280+279 p. Második kiadás. A borítók kicsit kopottak. Az I.kötet borítója és lapjai foltosak. A. I. kötet egyik lapja (13/14 p.) kijár. A II. kötet kötése sérült.
Szabó Dezső: A magyar református öntudat mozgosítása V. - A magyar jövő alapproblémái III. Szabó Dezső Újabb Művei 47-48 p. Budapest, 1939, Ludas Matyás Kiadás. Kiadói papír kötés, 144 p. A kiadói papírborítója szakadozott.
A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata 1936. A-B sorozat. Bp., é. n., Pátria. A két kötet egybekötve. Számos érdekes írással. Félvászon kötésben, jó állapotban. / With interesting writings, in half linen binding, in good condition.
4 kötet az Erdélyi Szépmíves Céh kiadványaiból, (Tamási Áron: Jégtörő Mátyás, Tamási Áron: Szűzmáriás királyfi, Nyírő József: Uz Bence, Erdélyi Helikon Anthologia), különféle kiadásban, kiadói egészvászon kötés, változó állapotban.
Sötér, István: L'Espirit Francais en hongrie. Budapest, 1944, Officina, 56 p. +32 p. Kiadói kemény papírkötés. Francia nyelvű. A borítója némileg fotlos. A gerince sérült. Francia szellem a régi Magyarországon. / István Sötér: The french spirit in the old Hungary, paperbinding, in french language.