Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Budapest, é.n., Hornyánszky. 1 t. (címkép, hártyapapírral)+132 p.+12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói ill...
Szini Gyula (szerk.): Csoda album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Budapest, 1911, Hornyánszky Viktor, 131 p. Kiadói illusztrált, aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos.
Radó Antal (szerk.): Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseiből. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Budapest, é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai)., 284 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett kiadói egészvászon kötésben, festett lapélekkel. A borítója kopott, és a lapok foltosak.
Arany-Zichy Album. Arany János 24 költeménye. Zichy Mihály 40 rajzával. A Pesti Napló ajándéka az 1898. évre. Budapest, 1898, Kosmos Műintézet, XV+77 p. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon kötés, festett lapélekkel. Megviselt állapotban!
Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Budapest, 1899, Pesti Napló, LXXXIII+167 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, festett lapélekkel. A borítója kopott, foltos.
Ákos Miklós: Tommy megszökik. Forum könyvkiadó, félvászon, 224 o. Hauswith Magda fekete-fehér illusztrációival. A szerző dedikációjával. Állapot: A könyv kötése sérült, meglazult. A papírborítója hiányzik