A műveltség útja c, sorozat 5 kötete, Társasdalom, Élővilág és a történelmi kötetek, Aranyozott félbőr kötésben, egy részük kissé vagy jobban hibás, de van nagyon jó állapotú is.
Keller Konrád dr.: A tenger élete. Botanikai toldalékkal dr. Cramer Károly és dr. Hans Schnitz. Fordította: Csopey László. 271 ábrával és 10 színes táblával. A IX. (1896- 1898. évi) cziklus Negyedik kötete. Budapest, 1897, Természettudományi Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú.
Soó Rezső, Jávorka Sándor: A magyar növényvilág kézikönyve II. Bp., 1951. Akadémiai. 537 p. Kiadói egészvászon-kötésben. A borítótáblán a vászon kissé foltos.
Bollinger O: A kórboncztan alapvonalai. Atlaszszal. Schmitson rajzaival. Ford.: Minich Károly, Kelen Béla és Krompecher Ödön. 1. kötet. Bp., 1897, Singer és Wolfner. 60 táblával, ezek litografált, színes képek. Kiadói dombornyomású vászonkötésben. A gerinc erősen elszíneződött. Több helyen aláhúzások.
Navratil Ákos: Közgazdaságtani és pénzügytani jegyzetek. Bp. 1906. Politzer. (1) 797p. A címlap a 416. oldal után kötve. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon védőkötés, szép állapotban.