Books: Architecture, Art

Number of items: 80

13486.

Faust: Goethe. Translated by Abraham Hayward. With Illustations by Willy Pogány. New York, É.N., George H. Doran. Kiadói félvászon kötés, XX+209 p.+16 t. A gerince sérült, de a könyvtest egyben van. A lapok egy része felvágatlan. Az elülső védőlap kijár. Angol nyelvű Goethe: Faust, a magyar származású Willy Pogány (1882-1955) illusztrációval. / Goethe: Faust in english, with the illustrations of t...

9 000 HUF
23,32
25,71

13487.

8 000 HUF
20,73
22,86

Szalay Lajos: Dibujos Drawings 1934-1954. Tucumán, 1954, Universidad Nacional de Tucuman. Kiadói papírkötés. Szalay Lajos: Rajzok, spanyol és angol nyelven. / Lajos Szalay: Drawings, in spanish and english language.
13488.

5 000 HUF
12,95
14,29

Kézdi-Kovács László: Isteni Művészet. Budapest, 1938, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 450 példányból a 30. számozott, és aláírt példány. Művészi félbőr kötés,161 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. A gerince picit sérült.
13489.

2 000 HUF
5,18
5,71

Mizsákné Bodnár Zsuzsanna: Kádártánc. Bodnárok táncélete és tánca a zempléni Erdőbényén. Sátoraljaújhely, 2004, Hegyalja Hagyományőrző Egyesület, 117 p. Kiadói papírkötés.
13490.

1 000 HUF
2,59
2,86

Cseri Miklós-Füzes Endre (szerk:) A Bodrogköz népi építészetének katasztere. Ház és ember 13. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Évkönyve. Szentendre, 1999, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, 289 p. Kiadói papírkötés.
13491.

2 000 HUF
5,18
5,71

Dercsényi Dezső: Ókor a középkor művészetében. Bp., 1944, Parthenon. 79 p. 8 t. Kiadói egészvászon-kötésben.
13492.

2 000 HUF
5,18
5,71

Végh Olivér: A kalotaszegi fazekasság. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. Kiadói kemény kötésben fedőborítóval
13493.

1 000 HUF
2,59
2,86

Seregélyi György: Magyar festők és grafikusok adattára - Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészektől, vászonkötésben. Szeged, 1988, Szerzői magánkiadás, 729 p. Műbőr kötés.
13494.

10 000 HUF
25,91
28,57

Lyka Károly(szerk.): Művészet, V. évfolyam. Budapest, 1906, Singer és Wolfner, 432 p. Kiadói egészvászon kötés. A borítója néhol foltos.
13495.

3 000 HUF
7,77
8,57

Lyka Károly(szerk.): Művészet, IV. évfolyam. Budapest, 1905, Singer és Wolfner, 432 p. Kiadói egészvászon kötés. A borítója néhol foltos.
13496.

3 000 HUF
7,77
8,57

Album von Wien. Nach Aquarell Gemalden von Franz Und Rudolf Alt. Bécs, É.N. [XIX. század vége], Eduard Hölzel's Kunst. Aranyozott, vörös egészvászon mappa.  Hiányos Bécs Album. Csak a címoldal és a egy darab kép van meg. Kilátás a bécsi Belvedere-re. (Ansicht von Wien vom Belvedere aus.) Kromlitográfia.  A mappa foltos, kopott. A címoldal szakadozott./ Album of Wien. It is incomplete. They are only the folder, the front page, and one painting (View of Vienna of Belvedere from.). Chromolitography. The folder, and the front page are little bit damaged. but the painting is okay.
13497.

Album von Wien. Nach Aquarell Gemalden von Franz Und Rudolf Alt. Bécs, É.N. [XIX. század vége], Eduard Hölzel's Kunst. Aranyozott, vörös egészvászon mappa. Hiányos Bécs Album. Csak a címoldal és a egy darab kép van meg. Kilátás a bécsi Belvedere-re. (Ansicht von Wien vom Belvedere aus.) Kromlitográfia. A mappa foltos, kopott. A címoldal szakadozott./ Album of Wien. It is incomplete. They are onl...

6 000 HUF
15,54
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF