Moderne Kunst in Meister-Holzschnitten. Nach Gemalden und Sculpturen Berühmter Meister Der Gegenwart. XIII. Band. Berlin, é.n. [cca 1900], Rich. Bong. Kiadói festett egészvászon borító, egész- és kétoldalas illusztrációkkal. Német nyelvű könyv a modern művészetről a XIX. század végéről. Megviselt állapotban. A borító kopott. A gerince sérült. A kötése meglazult, sérült. A könyvből számos lap hiány...
Meisterwerke der Holzschneidekunst aus dem Gebiete der Architektur, Skulptur, und Malerei. 7. Band. Leipzig, 1885, J.J. Weber. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A fafaragó művészet remekművei. A könyvben számos egészoldalas illusztrációval, német nyelven. Megviselt állapotban / Book about woodcarving-art, in german language with a lot of illustrations. In poor condition. The book is damaged.
Messiások - A nyugati ember és megváltás gondolata a modern és a kortárs vizuális művészetekben, Debrecen, 2009, Modem Modern és Kortárs Művészeti Központ. Kiadói vászonkötésben, eredeti borítóval, jó állapotban / Messiahs - The western man and the idea of redemtion in modern and contemporary visual arts.
Reismann János: Savaria földjén. Budapest, 1967, Corvina. Fűzött keménypapír kötés, 196 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A borítója kopottas. A címoldalon ajándékozási sorok és emlékbélyeg. A szövegben tollal aláhúzások. Dohos.
Magyar legendárium. Eredetiekből fordította: Tormay Cecilia, fametszetű képekkel Molnár C. Pál díszítette. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., 1931, K.M. Egyetemi Ny. 134 p. 32 szövegközti fametszetű képpel, könyvdísszel. Kiadói, illusztrált, aranyozott félpergamen-kötésben.
Czímer Károly: A művelődés és művészet története mindkét nembeli ifjúság számára. Bp. 1897. Franklin. 192 l. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Ajándékozási bejegyzéssel.
Madonna-könyv. A festőművészet 60 remeke Sik Sándor versével. Bp., 1924, Szent-István-Társulat. 64 l, 59 t. lapsz. belül. Illusztrált kiadói kartonkötésben. A gerince kissé sérült.
3 db 1945 előtti, fotóművészettel kapcsolatos könyv: Dr. Gyulai Ferenc: Kisképfotó (hétsó borító nélkül), Hevesy Iván. Jó színszűrő - szép kép, Hevesy Iván: Fényképezés rossz időben.
Emil Pirchan: Művészek műhelytitkai. Két évezred festőinek, szobrászainak és építészeinek életéről, munkájáról, szerelméről, és haláláról. Fordította: Szalai Sándor. 240 képpel. Budapest, 1945. Dante Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, 287 p. A kiadói papírborítója hiányzik! A borító szélei, sarkai kopottak.