Göncz Árpád: Találkozások. Budapest, 1980, Magvető Könyvkiadó, 217p. Kiadói egészvászon kötés. Volt könyvtári példány. Ex libris-szel. A szerző aláírásával, és dátumozással (1986 január).
Csokonai Vitéz Mihály: Békaegérhartz/Dorottya Bécs, 1816, Pichler Antal, 37+2+164 p. Korabeli papírkötés. Megviselt, sérült állapotban. A borítója, gerince, kötése sérült. A védőlapok hiányosak. Az előzéklapon ceruzás bejegyzések. A címlapon tulajdonosi névbejegyzés és intézményi bélyegző.
Cervantes Saavedra, Miguel de: Don Quijote de la Mancha. Írta --. A spanyol eredetiből készült fordítás után átdolgozta Győry Vilmos. Budapest, 1875. Légrády. Foltos, viseltes félvászon kötésben
Cervantes: Don Quixote a híres manchai lovag élete és kalandjai. Hat színes (litho) képpel. Budapest, 1883, Lauffer Vilmos. Illusztrált kiadói kemény kötésben. Kissé viseltes állapotban
Johann Georg Meusel: Dritter Nachtrag zu der vierten ausgabe des geleherten Teutschlandes. Lemgo, 1788, Meyerschen Buchandlung. Kopottas aranyozott bőrkötés. Meusel Das Gelehrte Teutschland német nyelvű lexikon harmadik kötete. Intézményi bélyegzővel, és ex-libris nyomaival. / Leather-binding, in german language.
Kísértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította: Balázs Béla. Divéky József illusztrációival. Gyoma, 1917, Kner Izidor Kiadása. Félvászon kötés, címlapon ceruzás bejegyzéssel, egyébként jó állapotban.
Knapp Éva: Codex Germanicus, hasonmás és tanulmánykötet. A budapesti Egyetemi Könyvtár Cod. Germ. 3. jelzeten őrzött kódex hasonmás kiadása. 950 példány jelent meg. Budapest, 1993, Helikon Kiadó. Kiadói aranyozott műbőr, aranyozott lapélekkel, és kiadói félvászon kötés, kiadói díszdobozban, egy német és egy magyar nyelvű bizonylattal. Szép állapotban.
A Nürnbergi Krónika reprint kiadása, valamint A Nürnbergi Krónika készítése, 2 db: The Nuremberg Chronicle. - Register Des buchs der Croniken und geschichten, mit figuren und pildnüssen von anbeginn der welt bis auf dise unnsere Zeit. New York, 1966, Brussel&Brussel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborítója megviselt, szakadozott. Ezt leszámítva jó állapotban van. Nürnberg...