Dickens Károly: Copperfield Dávid Ifjúsága. A magyar ifjúság számára angolból átdolgozta: Tábori Kornél. Komjádi Könyvkiadóvállalat. Kiadói félvászon kötés, 175 p. A borítója, gerince kopottas.
Bozzay Margit: Álarc nélkül... Mozaikszemek egy téli délutánból. II. kiadás. Budapest, 1943, Napkelet. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, 158 p. A borító picit maszatos, foltos.
23 db könyv a Magyar Könyvtár sorozatból. Két könyv egybekötve. Átkötött félvászon. Változó állapotban, de többségében azért, az átkötést leszámítva, jó állapotban. Titus Livius: Hannibál útja az Alpeseken át. (A rómaiak történetének XXI. könyve) Latinból fordította és bevezette: Váradi Béla. Budapest,é.n.,Lampel R., 96 p. Tinódi Sebestyén Válogatott Históriás Énekei. Rendezte és bevezetésekkel ...
vitéz Somogyváry Gyula: A város meg a sárkány. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászonkötésben, kopottas, elszíneződött sérült állapotban. Az előzék-, illetve címlap hiányos.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Hetedik kiadás. Bp., 1884, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
Herczeg Ferenc: Sziriusz. Hincz Gyula rajzaival. Budapest, 1943, Uj Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner), 76 p. + 6 t. Készült Herczeg Ferenc nyolcvanadik születésnapjára, ezer számozott példányban. Fenti példány a 112. számú, kézzel számozott , a címlapon a szerző és az illusztrátor aláírásával jelzett példány. Kiadói félvászon kötésben. A borítója picit kopott.
Székely József: Magyar Játékszín. A Nemzeti Színház félszázados ünnepélye alkalmából. Budapest, 1887, Légrády Testvérek, 194 p. Kiadói papírkötés. A borítója megviselt állapotban.