Wilhelm Bölsche: A bacillustól a majomemberig. Fordította dr. Pogány József. Természettudományi Könyvtár. Budapest, 1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói foltos egészvászon kötés.
Gink Károly - Keresztury Dezső: Változatok Bartók színpadi műveire: A fából faragott királyfi nyomán; A csodálatos mandarin nyomán; A kékszakállú herceg vára nyomán. Bp., 1976, Gondolat. Az egyik könyv Gink Károly üdvözlő soraival és dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.
Durkheim Emil: A szociológia módszere. Fordította és előszóval ellátta Balla Antal. Második kiadás. Kultúra és Tudomány. Budapest, é.n., Franklin Társulat, 198 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
G. Palante: A szociológia vázlata. Fordította dr. Mikes Lajos. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1920, Franklin-Társulat, 231 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
H. G. Wells: A nagy katasztrófa 1912-1920. Fordította Tonelli Sándor. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1922, Franklin-Társulat, 159 p. Kiadói némileg foltos aranyozott egészvászon kötés.
Molnár Antal: A zenetörténet szociológiája. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1923, Franklin-Társulat, 191p. Kiadói némileg foltos aranyozott egészvászon kötés.
Öveges József: A legújabb kor fizikája. Ember és világ. Budapest, 1951, Művelt Nép Könyvkiadó. Kiadói kopottas félvászon kötés. Volt könyvtári példány.
Lambrecht Kálmán: Az ősember. Ősvilágok élete. A 8.,19-23. fejezetek szerzője Kormos Tivadar. Budapest, 1931, Dante. Harmadik kiadás. Kiadói kopottas aranyozott egészvászon kötés.
Székely Tibor: Mátyás-tér-Rózsadomb. Budapest, 1932, Singer és Wolfner, 240 p. Kiadói félvászon kötés. A szerző által dedikált! A borítója némileg kopott, foltos. A szennylapon névbejegyzésekkel.
Stein Lajos (szerk.): A társadalom. A Műveltség Könyvtára. Budapest, 1908 Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói díszes, aranyozott félbőr kötésben. A bronz plakett hiányzik. A borítója kopott. A védőlapja, előzéklapja, és a címlapja ragasztás nyomokkal. Volt könyvtári példány.