Herbert Tichy: Alaszka, Észak paradicsoma. Fordította: Konkoly Kálmán. Tizenhat képtáblával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner, 240 p. Kiadói félvászon kötés. Jó állapotban. Az elülső szennylapon ajándékozási sorok és rajz, a gerince alul megfakult, a sarkai kopottak, a lapszélek itt-ott foltosak.
A nagyszombati érseki főgymnasium dalárdája- és zenekarának académiái az 1861/2-1886/7 tanávekben. Összeállítva és fiúi hódolattal fölajánlva. Nagyszombat, 1886. Winer Zsigmond. Kissé ázott, aranyozott egészvászon kötésben. 20x30 cm
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1937, Franklin. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, szép állapotban. Ritka kötésváltozat!
Rhé Gyula: Ős- és ókori nyomok Veszprém körül. Bp. 1905. Hornyánszky. 29 l. 1 t. (színes, kettős). Hozzá: Makay Béla: A Balaton a történeti korban. (Forrástanulmány). Bp. 1913. M. Földrajzi Társ. Balaton-Biz. ´[2] + 254 + [1] p. + 2 térkép Fűzés elválva, papírborítóval, lapok széle foltos. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Harmadik kötetből