Krancher Oszkár: A mézelő méh élete és tenyésztése. Egy közérthető tankönyv a méh tevékenységéről, hasznáról és bonctanáról. Ford. Hutter Rezső. Sopron, 1911, Röttig Gusztáv és Fia. 166 p.+ 6 t. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben. Az előzéklapból kis rész hiányzik.
Dr. Ormos Imre: Kertművészet. Budapest, 1948, Magyar Agrártudományi Egyetem Kert és Szőlőgazdaságtudományi Kar, 139 p. Kartonált kötés. Számos illusztrációval. Jó állapotban.
Dr. Fekete László: A házinyúltenyésztés egészségtana. (Az ól, takarmányozás, tenyésztés és nevelés egészségtana.) A házinyulak betegségei. Budapest, 1936, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt., 107 p. Kiadói tűzött papírkötés. A borítója foltos. A kötése sérült; a könyvtest elvált a borítótól.
Szeleczky Arnold: A Kárpát-Medence Historikus Lakomái. Legmagasabb fokú beavatása magyar gasztronómia történetébe. Budapest, 2006, Szeleczky Art Management Kft., 268 p. Kiadói fűzött kemény papírkötés. A szerző által dedikált példány!
Vareschi, Volkmar - Krause, Ernst: Der Berg blüht. Erleben und Deutung alpiner-Pflanzen in Wort und Bild. München, 1938, Verlag F. Bruckmann. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Dr. Kapás Sándor: Növényfajták és növénynemesítők. Budapest, 1997, Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet. Kiadói egészvászon borítóban, 412 p. Kapás Sándor által dedikált!
Galla György: A legrégibb pesti vendéglő. / Die alteste Gaststatte von Pest. Budapest, 1987, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 69 p. Kiadói fűzött kemény papírkötés. A szerző által dedikált példány!
Ubrizsy Gábor - Reichart Gábor: Természeti Növényeink védelme. Budapest,1958, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói félvászon, 447 p. A borító szélei kopottak. A gerince megfakult.