A százéves Kisfaludy-Társaság (1836 - 1936) Szerkesztette s a társaság történetét írta Kéky Lajos. Budapest, 1936, Franklin-Társulat. 512 p. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. A borítója kopott. A kötése laza, sérült.
Gyóni Géza (1884-1917): Ismeretlen versei. Budapest, 1943, Methosz Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, 365 p. Gyóni Géza Összes Versei 2. kötete. A gerince picit sérült. A lapszélek foltosak.
Nemes György (1910-1998): Háló. Budapest, 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói fűzött egészvászon kiadói védőborítóban,189 p. A szerző általi dedikációval Vas Zoltán (1903-1983) politikusnak, írónak.
Nemes György (1910-1998): Nincs Titok. Budapest, 1970, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói fűzött egészvászon kiadói védőborítóban,338 p. A szerző általi dedikációval Vas Zoltán (1903-1983) politikusnak, írónak.
Kovrig János: A sárga kontinensen déltől északig. Világjárók. Utazások és Kalandok. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon, 163 p. Sok fotóval illusztrálva.A könyvben számos aláhúzással. Az elülső védőlapon ajándékozási sorokkal.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. sorozat: 8 db füzet. Kiadói papírkötés, gyűjtőmappában, kopottas állapotban.
Radó Antal (szerk.): Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseiből. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész rajzaival. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Budapest, é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai)., 284 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett kiadói egészvászon kötésben, festett lapélekkel. A borítója kopott, a gerince és a kötése sérül...